Chtěli bychom poděkovat firmě Citibank a MČ Praha 6 za finanční podporu letní rekreace pro naše klienty, která se tento rok uskutečnila první týden v září v rekreačním zařízení Buková na úpatí Novohradských hor.

Klienti Domova sv. Rodiny vyjeli letos opět na týdenní rekreaci, financovalo ji sdružení rodičů Přátelé domova. Smyslem rekreace je rozvoj schopnosti adaptace na nové prostředí, zvýšení fyzické a psychické odolnosti. Pobyt v přírodě klienty Domova uklidňuje a posiluje, s radostí poznávají nová místa.

Pobyt se uskutečnil 6. 9. - 12.9.2014 v Bukové u Nových Hradů a účastnilo se jej 25 obyvatel Domova a 14 pracovníků. Rekreační zařízení Buková–Statek patří Jedličkovu ústavu a leží na úpatí Novohradských hor. Je to bezbariérový objekt, na rekreaci vyjeli i klienti s těžším fyzickým postižením.

Pobyt byl zaměřen na turistiku, na poznávání okolí. Díky mikrobusu z Domova všichni společně projeli velkou oblast Novohradských hor. Navštívili blízké Nové Hrady, prohlédli si hrad, zámeckou zahradu, byli v cukrárně. Navštívili také starou kovárnu.

Cílem dalšího výletu byl Zoopark ve Dvorci u Borovan, zde obdivovali exotická zvířata – velké kočkovité šelmy, medvědy, želvy, papoušky.

Další cesta směřovala do Terčina údolí u Nových Hradů. Protéká jím řeka Stropnice a je zde mnoho velmi starých dřevin, např. 500 let starý dub. Všichni obdivovali umělý vodopád a na občerstvení se zastavili ve Václavových lázních.

Chlapci z odd. sv. Josefa navštívili Muzeum užitkových vozidel v Trhových Svinech, mohli si zblízka prohlédnout stará osobní auta i náklaďáky zn. Tatra.

Na statku v Bukové pak trávili zbylý čas. Několikrát za týden si donesli z lesa dřevo na oheň a opékali buřty, jablka, zpívali a hráli na kytaru. Chodili také na houby.

V obci Buková je fotbalové hřiště, na kterém se uskutečnily fotbalové zápasy, společně hráli klienti i pracovníci. Velkou měrou využívali trampolínu na zahradě statku, zejména klienti s těžším fyzickým postižením projevovali radost z pohybu.

Rodiče přijímají s velikou vděčností obětavé nasazení pracovníků Domova při rekreaci jejich dospělých dětí. Před odjezdem byli pracovníci vyzváni, aby na závěr pobytu uskutečnili společnou hostinu jako výraz poděkování a podpory rodičů - Přátel domova.

 

statek1

logoNadacelogodfDMS pantonet-mobile-logoprahapraha 3praha6apssmpsvwedos logoacpcargogroup-logo-cargopraguelogo zapojim se  BPS RGBfond pomoci minivizual 65mmKB Praha 7 Praha 8 Praha 11 Praha 13LMC small logo RGBoriginalTV Noe
 

charita praha

dms