V pátek 12. června 2015 se zástupci Domova (ředitel Tomáš Biňovec a vedoucí dílen a ind. plánování Jana Dočekalová) zúčastnili rozhlasového vysílání Radia Proglas v pořadu Živě z Prahy na pozvání redaktorky Jany Beránkové. V dopoledním hodinovém vysílání si oba zástupci Domova povídali s paní redaktorkou o historii DsR, zakladatelce sestře Akvinele, současném provozu, ale také o vizích a plánech do budoucna. Byl představen otevřený vzdělávací kurz Jinakost a jedinečnost - Komunikace s lidmi s mentálním postižením, kde účastníci debaty vysvětlovali posluchačům, že dospělí lidé s mentálním postižením mají stejné či podobné potřeby jako ostatní lidé a po životě prožitém v běžném domácím prostředí vyhledávají oni a jejich stárnoucí rodiče zázemí Domova, kde by mohli s pomocí druhých žít svůj život aktivně v naplňování jejich osobních cílů od sebeobsluhy se lžičkou v ruce až po nalezení zaměstnání na otevřeném trhu práce.
Účastníci debaty pozvali posluchače k návštěvě Domova, Kavárny u svaté Rodiny, terapeutických dílen a sousedského setkání k ukončení prázdnin na počátku září tohoto roku. V rozhlasové soutěži si dva výherci odnesli knihu - sborník Probouzet lidskost - vydanou k nedožitým devadesátinám sestry Akvinely, kdy správně odpověděli na otázku, že jejím rodištěm je Vřesník na Vysočině.
-TB-

 

 

logoNadacelogodfDMS pantonet-mobile-logoprahapraha 3praha6apssmpsvwedos logoacpcargogroup-logo-cargopraguelogo zapojim se  BPS RGBfond pomoci minivizual 65mmKB Praha 7 Praha 8 Praha 11 Praha 13LMC small logo RGBoriginalTV Noe
 

charita praha

dms