Domeček

Domeček je zácvikové bydlení pro klienty Domova. V červnu 2009 zde našlo svůj životní prostor pět klientů. V roce 2013 byla kapacita Domečku rozšířena o dalších pět nových míst. Do projektu s názvem "Domeček" byli zařazeni klienti na základě svých dlouhodobých cílů a vizí, které směřovaly zejména k tomu mít své bydlení nebo se o sebe starat sám.

V zácvikové domácnosti se klienti s podporou asistenta učí pravidelně podílet na úklidu, praní, žehlení, vaření, nákupech a hospodaření s penězi. Součástí projektu je i údržba okolí Domečku a organizování volného času.

Cílem celého projektu je vytvořit klientům příležitost ke smysluplné činnosti, k nácviku nových dovedností a překlenout tak prostor mezi servisem dosud poskytovaných služeb v Domově a možností přejít do typu služby s nižším nebo jiným druhem podpory.

logoNadacelogodfDMS pantonet-mobile-logoprahapraha 3praha6apssmpsvwedos logoacpcargogroup-logo-cargopraguelogo zapojim se  BPS RGBfond pomoci minivizual 65mmKB Praha 7 Praha 8 Praha 11 Praha 13LMC small logo RGBoriginalTV Noe
 

charita praha

dms